Obsah

Na kole, nebo pěšky?

Typ: ostatní
Po celé Evropě probíhá každoročně Evropský týden mobility.

Letos připadl na týden od 16. do 22. září. Upozorňuje především na to, že jsou i jiné způsoby dopravy, než jsou auta, která způsobují značné znečišťování ovzduší díky jejich obrovskému počtu. Ve větších městech je vhodné využívat kombinovanou dopravu tramvají, autobusy, vozidly s vodíkovým pohonem, anebo pěšky. V našich končinách připadá v úvahu cestování autobusem, pěšky, ale také na kole, proto se naše škola přidala k tomuto zajímavě tematicky zaměřenému týdnu po svém. Již od pondělí se postupně žáci různých ročníků v rámci tělesné výchovy vydávají na cyklovýlety po blízkém i vzdálenějším okolí a využívají k tomu také velmi příznivého slunečného počasí. Celý týden pak bude zakončen dalším cyklovýletem těch nejstarších a projektem Den bez aut. Toho se zúčastní všichni. Zopakují si nejen pravidla, jak se mají chovat jako chodci a cyklisté, prověří si znalost dopravních značek a v neposlední řadě si na kole vyzkouší své dovednosti. Zda zvládnou projet slalom, přesně vymezeným prostorem, anebo jízdu s předmětem. Tak hodně štěstí!


Vytvořeno: 15. 10. 2018
Poslední aktualizace: 15. 10. 2018 08:02
Autor: Správce Webu