Budapešť - dunajská perla

vzdělávací program pro žáky

Vzdělávací program s tímto názvem absolvovali žáci druhého stupně 23. dubna. Společně s žáky ZŠ Břest vyrazili v časných ranních hodinách přes Slovensko do hlavního města Maďarska. Již cestou se dozvěděli mnoho informací z maďarské historie i současnosti. Hlavní část programu je čekala v Budapešti. Nejprve si prohlédli středověkou část města Budín, zejména Královský palác, Prezidentský palác a chrám sv. Matyáše. Po přejezdu do druhé části města – Pešti navštívili náměstí Hrdinů se sochami významných osobností Maďarska , Památník Milénia, chrám sv. Štěpána a budovu Parlamentu. Zážitkem byla i jízda historickým budapešťským metrem. Závěrem programu byla turisticky nejnavštěvovanější ulice Váci utca, kde bylo možno koupit nejoblíbenější dárky z Budapešti – papriku a klobásy a procvičit se v maďarštině.

Přes některé nepříjemnosti – špatné počasí, dlouhé cestování či pravou velkoměstskou dopravní špičku, hodnotili všichni exkurzi jako velmi vydařenou.

Vytvořeno: 7. 5. 2019
Poslední aktualizace: 7. 5. 2019 21:05