Obsah

Finanční gramotnost - projektový den

Typ: ostatní
vzdělávací akce

 

Projektový den pro žáky 6. až 9. třídy přenesl čtyřčlenné týmy do života rodiny / rodiče se dvěma dětmi /. Postavy prožily v první části dne měsíc svého dospělého života, ve druhé části celý rok. A tak, jak by to mělo fungovat v reálném životě, tvořily rodinný rozpočet, plánovaly příjmy, výdaje, tvořily rezervy. V průběhu dne děti plnily kreativní úkoly, ve kterých mohly uplatnit své silné stránky. Za splněné úkoly získaly zlaté herní mince – chechtáky. Za ně si pak mohly nakoupit ve speciálním stánku dárky. Na závěr prezentovaly týmy - rodiny - výsledky své práce před ostatními žáky.

Projektový den vedli zkušení lektoři společnosti Yourchance o.p.s., kteří mají se zaváděním finanční gramotnosti do škol bohaté zkušenosti.

Lze si jen přát, aby děti získané vědomosti a zkušenosti ze světa financí dokázaly uplatnit později i v reálném životě.


Vytvořeno: 7. 4. 2019
Poslední aktualizace: 7. 4. 2019 18:01
Autor: