Lazy goat

divadelní představení v anglickém jazyce

Divadelní představení „Lazy Goat“ – Líná koza

Ve čtvrtek 25. dubna jely děti z 3., 4. a 5. ročníku naší základní školy do kroměřížského domu kultury na divadelní představení „Lazy goat“ v anglickém a českém jazyce.

Divadelní agentura poskytla pracovní listy před představením a po představení, které děti vypracovávaly v hodinách anglického jazyka. Díky pracovním listům před představením se děti seznámily se základní slovní zásobou a frázemi používanými při samotném představení. Děti lépe rozuměly a užívaly si příběh o líné koze. Pracovní listy po představení umocnily zážitek z divadelní hry a upevnily získanou slovní zásobu a fráze. Dětem se představení velmi líbilo, příběh byl vtipný, herecké výkony skvělé a chytrost zvítězila nad leností a hloupostí.

Pohádka o namyšlené, líné a drzé koze je předlohou volné divadelní adaptace, v níž kozu nejdříve pejsek a kravička vyženou ze dvora, protože koza nechce pracovat tak jako ostatní zvířátka, a po útěku do lesa pak obsadí liščí domeček a nechce z něj ven. Liška kozu nikdy v životě neviděla a myslí si, že je to čert. O pomoc prosí bázlivého vlka, potom hloupého medvěda, ale ani ti si s kozou nevědí rady. Nakonec kozu vyžene maličký ježek, který se kozy nebojí, protože ji zná a bodliny má ostřejší než koza rohy.

Vytvořeno: 29. 4. 2019
Poslední aktualizace: 29. 4. 2019 18:27