Obsah

Návštěva Olomouce

Typ: ostatní
sportovně poznávací akce

 

Historické centrum města, laserová týmová hra, nákupní centrum

 

Ve čtvrtek 27. 6. 2019 (předposlední den školního roku, těsně před rozdáváním vysvědčení) jsme vyrazili na výlet do Olomouce. Jeli jsme autobusem, vlakem courákem a vlakem rychlíkem a olomouckou šalinou.

V Olomouci jsme navštívili historické centrum – Horní a Dolní náměstí (Sloup nejsvětější trojice – památka UNESCO, radnice a orloj tč. v rekonstrukci, mariánský sloup, miniatura centra města Olomouce, Herkulova a Césarova kašna).

Potom jsme si zařádili v interaktivní týmové laserové hře v Laser aréně. Byli jsme rozděleni na tři družstva po pěti hráčích. Hráli jsme každý s každým, takže každý tým hrál dvě hry po patnácti minutách. Na konci jsme byli rádi, že je konec a že jsme si vzali náhradní třička na převlečení.

Poté naše kroky vedly do nákupního centra Šantovka, kde jsme utratili spoustu peněz (ještě že jsme si už v Kroměříži koupili zpáteční jízdenku) Naštěstí jsme se nikdo neztratili a všichni jsme bezpečně našli cestu k duhovému jednorožci v hračkářství – naproti byl východ ze Šantovky směrem k zastávce tramvají.

Na zpáteční cestě jsme zažili trochu adrenalinu, Rychlík z Olomouce do Hulína byl už na odjezdu  deset minut opožděn. Strojvůdci se podařilo zpoždění zkrátit na pět minut, vlak v Hulíně na nás počkal a na autobus domů jsme dokonce čekali. S rostoucí teplotou v autobuse úměrně narůstala naše hlučnost a únava. Všichni jsme byli moc rádi, když jsme mohli doma vypadnout z autobusu a jít se zchladit na koupaliště.

 


Vytvořeno: 11. 7. 2019
Poslední aktualizace: 11. 7. 2019 08:02
Autor: