Preventivní přednášky

přednášky pro žáky

V úterý 1. března do naší školy přijely pracovnice Pedagogicko - psychologické poradny proto, aby ve vybraných třídám realizovaly přednášky v rámci všeobecné primární prevence na naší škole.

Ve 3. ročníku to bylo téma Naše třída – naše parta, kde obsahem povídání s žáky byla

podpora zdravých vrstevnických vztahů v kolektivu, kooperace ve třídě, třídní klima,
uvědomění si vlastní role v třídním kolektivu, atd.

Pro žáky 7. až 9. ročníku bylo připraveno téma  Nástrahy v kyberprostoru. V diskuzi se žáky byla probírána aktuální témata jako je bezpečné chování na internetu, rizika sociálních sítí, rizika seznamování na internetu, sexting, kybergrooming, challenge atd.

V dalším týdnu byly realizovány preventivní programy ve spolupráci s preventivně informační skupinou Policie České republiky.

Šlo o témata Policista náš kamarád pro 2., 3. a 4. ročník; Bezpečné chování pro 5.,6. a 7. ročník a žáci 8. a 9. ročníku si vyslechly přednášku na téma Trestná činnost mládeže a na mládeži.

Světový den vody 2022

Vytvořeno: 30. 3. 2022